gilna
14 مرداد 1401 - 17:01

تزریق گاز به سانتریفیوژهای نسل جدید پاسخ لازم به تحریم‌های آمریکا بود

تهران - ایرنا - رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی گفت: تزریق گاز به سانتریفیوژهای نسل پیشرفته پاسخ لازم به تحریم‌های اخیر آمریکا علیه ایران بود و آنها باید بدانند که اقدامات خصمانه آنها بی‌پاسخ نمی‌ماند.

محمدصالح جوکار در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی ایرنا با اشاره به تزریق گاز به سانتریفیوژهای نسل جدید در ایران گفت: این اقدام پاسخ درخوری به تحریم‌های اخیر آمریکا بود و آنها باید بدانند که اقدامات خصمانه و ضدایرانی آنها بی‌پاسخ نمی‌ماند.

وی افزود: کوتاهی‌ها و عقب نشینی‌های دولت قبل در ماجرای برجام آمریکایی‌ها را پر رو کرده و آنها هنوز هم فکر می‌کنند که می‌توانند با زورگویی از ایران امتیاز بگیرند.

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس اظهار داشت: آمریکا هنوز فکر می‌کند که می‌تواند با اعمال فشار بر جمهوری اسلامی ایران از ما امتیاز بگیرد و و همچنان به همین رویه غلط خود ادامه می‌دهد.

جوکار خاطرنشان کرد: آمریکایی‌ها مثل رئیس جمهورشان آلزایمر گرفته‌اند و گویان می‌دانند که در ایران تغییرات جدی رخ داده و با روی کار آمدن دولت انقلابی مسیر سیاست خارجی در ایران تغییر کرده است.

وی افزود: آمریکایی‌ها باید بدانند که در دولت سیزدهم نگاه سیاست خارجی ما تنها معطوف به غرب نیست و ما با گسترش روابط با دیگر کشورها را از قید و بند روابط محدود با چند کشور اروپایی و آمریکا خلاص کرده‌ایم.

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس اظهار داشت: سیاست ما از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی بر این بوده که برای انجام کارهایمان از دیگران اجازه نگرفته‌ایم و نمی‌گیریم و وقتی تصمیمی اتخاذ می‌شود آن را اجرایی می‌کنیم.

جوکار خاطرنشان کرد: ما هر تصمیمی را که در جهت تامین منافع ملی‌مان اتخاذ کنیم، اجرا می‌کنیم و از نه از آمریکا و نه از هیچ کشور دیگری اجازه نمی‌گیریم.

منبع: ایرنا
شناسه خبر: 536996