gilna
12 دی 1401 - 23:49

شهید قاسم سلیمانی نماد مقاومت و اقتدار ملت ایران است

تبریز-فرمانده تیپ ۲۵ نیروی مخصوص واکنش سریع ارتش گفت: سردار شهید حاج قاسم سلیمانی نماد مقاومت و اقتدار ملت ایران در جهان است.

به گزارش خبرگزاری مهر، امیر سرتیپ دوم علی دلاور در همایش سیاسی فرماندهان و کارکنان پایور یگان‌های نیروی زمینی ارتش مستقر در تبریز گفت: امروز ایران اسلامی در دنیا شناخته‌تر از همیشه است و خون به ناحق ریخته شده شهید بزرگوار حاج قاسم سلیمانی مقاومت و اقتدار جبهه‌های حق علیه باطل را در دنیا نمایان‌تر کرد.

وی ادامه داد: سردار شهید سلیمانی با توکلی که بر عنایت خداوند متعال داشت، به نصرت الهی امیدوار بود و همیشه دشمنان را خوار و کوچک می‌دید.

فرمانده تیپ ۲۵ نیروی مخصوص واکنش سریع ارتش اضافه کرد: آمریکای جنایتکار در سند امنیت ملی خود آشکارا اعلام می‌کند که با سه چالش اصلی روبه‌رو است که از نظام جمهوری اسلامی ایران با عنوان چالش اصلی منطقه‌ای یاد می‌کند؛ بنابراین برای مقابله با این چالش برنامه ریزی‌های خاصی دارد.

امیر سرتیپ دوم دلاور تصریح کرد: خوشبختانه با هوشیاری رهبر معظم انقلاب و ولایت مداری ملت شریف کشورمان، دشمنان با وجود تلاش‌های گسترده به نتیجه‌ای جز شکست دست نیافتند.

وی اظهار کرد: دشمن همه تجارب خود در طی سال‌های اخیر در کشورهای مختلف، اعم از کشته سازی در اعتراضات، استفاده ابزاری از مفهوم زن، تحمیل جنگ شناختی به کشور و هم افزایی رسانه‌ها در صد روز گذشته علیه نظام جمهوری اسلامی ایران به کار برد و با صرف هزینه‌های فراوان به دنبال دستیابی به اهداف شوم خود بود.

امیر سرتیپ دوم دلاور خاطرنشان کرد: از خصوصیات دیگر حوادث اخیر، ناهمتراز بودن صحنه تقابل بود چنان که حدود ۵۴ دولت با نظام سلطه علیه مردم ایران همکاری کرده بودند.

وی گفت: با وجود گذشت ۴۴ سال از انقلاب اسلامی ایران هنوز این کشور مرکز کانون توجه نظام سلطه است. دلیل این موضوع در سه نکته نهفته است و آن زمان، مکان و نگرش این انقلاب الهی بود.

این مسئول ارتش تصریح کرد: انقلاب اسلامی در دوره‌ای به وقوع پیوست که همه کشورهای جهان، ما بین دو قطب اصلی نظام بین الملل تقسیم شده بودند. انقلاب کبیر اسلامی، با نگرش جدیدی که معرفی کرده بود، این ساختار نظام بین الملل را با چالشی جدید و بزرگ رو به رو کرد.

وی افزود: موضوع دیگر، مکان وقوع انقلاب اسلامی بود که در منطقه‌ای اتفاق افتاد که رخدادهای آن تأثیر بسزایی در تصمیم‌گیری قطب‌های اصلی نظام بین الملل داشت.

منبع: مهر
شناسه خبر: 951248