gilna
14 مرداد 1401 - 15:08

ورود پیکر شهید اسکندری به فارس عاشورایی متفاوت رقم می زند

شیراز- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شیراز گفت: با ورود پیکر شهید اسکندری به استان فارس امسال عاشورایی متفاوت‌تر از هر سال در استان فارس تجربه خواهیم کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله لطف‌الله دژکام در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شیراز ضمن گرامیداشت ایام تاسوعا و عاشورای حسینی بیان کرد: حدیث «ان الحسین مصباح الهدی و سفینه النجاح» بیان گر موضوع هدایت در انسان است و بر هدایت انسان به صورت فردی و اجتماعی نیز در این حدیث تاکید شده است.

خبرنگار مهرامام جمعه شیراز در ادامه بیان کرد: چراغ فروزان هدایت و سعادت امام حسین (ع) است و این امام برای اینکه به این جایگاه در پیشگاه خداوند متعال برسد کاری کرد که تمامی فرشتگان الهی متعجب شدند ایشان در روز عاشورا هدایایی به پیشگاه الهی آورد و آنها را بذل کرد تا مردم هدایت شوند.

وی تاکید کرد: امام حسین برای اینکه مصداق حقیقی هدایت باشد عزیزترین فرد را به میدان آورد و در راه خداوند فرزندانش نیز فدا شدند تا تا من و شما راه را گم نکنیم و امروز با این نورافشانی وجود مقدس امام حسین (ع) راه بر کسی پوشیده نیست.

نماینده مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه امام حسین (ع) چراغ راهی است که همه بدانند مسیر هدایت از مسیر اهل بیت (ع) می‌گذرد تصریح کرد: ما نیز باید قابلیت هدایت پیدا کنیم تا از این هدایت برخوردار شویم چرا که در قرآن هدایت و اقتدا به کار می‌رود؛ هدایت‌پذیری کار ما و هدایت‌گری کار امام حسین (ع) است.

آیت الله دژکام با اشاره به اینکه امسال شیراز برای اینکه اثبات کند که مردمش اهل تمسک به سفینه نجات هستند، یک سردار شهید سر از تن جدا به میدان می‌آورد گفت: شهید سر افزار و سربلند مدافع حرم و چهره تابناک مقاومت حاج عبدالله اسکندری پس از ۸ سال که سرش از بدنش جدا شده، آمده است هر چند اکنون نیز که بدن کشف شده اما سر را از غاصبان شام طلبکار هستیم.

او همچنین به این موضوع اشاره کرد: با ورود شهید اسکندری به استان فارس امسال عاشورایی متفاوت‌تر از هر سال در استان فارس تجربه خواهیم کرد و باید صدای رسای مردم ولایی استان فارس به تمام جهان مخابره شود و بدانند که عشق اهل بیت (ع) با رگ، پوست و جان ما آغشته شده و از هر چه دست برداریم از محبت امام حسین (ع) دست بر نخواهیم داشت.

منبع: مهر
شناسه خبر: 536586