gilna
26 آذر 1401 - 22:45

تردد روزانه ۱۶۰ هزارخودرو از اتوبان کسایی تبریز

تبریز-مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان شرقی از تردد روزانه ۱۶۰ هزارخودرو از اتوبان کسایی تبریز خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، اروجعلی علیزاده در خصوص آخرین وضعیت اتوبان شهید کسایی اظهار داشت: این اتوبان قسمتی از آزادراه تهران، تبریز، بازرگان است که سال ۶۱ زیر بار ترافیک رفته و در طرح مطالعاتی مسیری شش خطه بوده که هنگام اجرا به صورت چهار خطه کار شده است.

وی ادامه داد: با توجه به وضعیت ترافیک و تعداد خودروها در شرایط فعلی پاسخگوی بار ترافیکی نیست چرا که طبق آمار دستگاه‌های تردد شمار ۱۶۰ هزار تردد خودرویی در شبانه روز از این مسیر صورت می‌گیرد که ۶۰ درصد آن درون شهری و ۴۰ درصد برون شهری است و در واقع به حد اشباع رسیده و با شرایط فعلی به نوعی خیابان محسوب می‌شود.

مدیرکل راهداری آذربایجان شرقی خاطر نشان شد: سال ۸۹ با نوین شهردار اسبق تبریز تفاهم نامه‌ای برای اجرای دو خط باقیمانده این اتوبان منعقد شد که راهداری سهم خود را در لاین جنوبی انجام داد اما لاین شمالی به سرانجام نرسید و در زمان شهرداری شهین باهر دوباره صورت جلسه‌ای برای اجرای لاین شمالی توسط راهداری تنظیم شد.

وی تصریح کرد: در نهایت با جلسه‌ای که روز گذشته با حضور استاندار و شهردار برگزار شد، مقرر گردید راهداری زیرسازی لاین باقیمانده را انجام دهد و نیوجرسی و آسفالت نیز به شهرداری محول شد و روشنایی این مسیر نیز توسط اداره برق انجام خواهد شد.

علیزاده اظهار داشت: این اتوبان در طرح جامع تبریز قرار دارد و با توجه به اجرای کمربندی ۳۲ کیلومتری بالای منطقه شادآباد تبریز که به موازات اتوبان کسایی با پیشرفت قابل قبولی در حال اجراست، امیدواریم در دو سال آینده شاهد تکمیل خطوط باقیمانده کسایی باشیم.

وی به آخرین وضعیت اتوبان تبریز - سهند نیز اشاره کرد و گفت: کارفرمای این پروژه شرکت عمران سهند و پیمانکار و سرمایه گذار آن بخش خصوصی است و راهداری در دو سال گذشته تنها نگهداری آن را بر عهده داشت که این وظیفه نیز امسال به خود خود سرمایه گذار محول شده تا با همکاری شرکت عمران سهند نسبت به نگهداری زمستانه اقدام کند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 916798